Прописка дитини

    У мене 5 річна дитина, яка ніде не прописана.Скоро дитині до школи і вона повинна бути десь прописана.Я-мати прописана в гуртожитку, який ще не приватизований. Батько дитини-у будинку своєї матері, яка не хоче прописувати туди дитину. Але в чоловіка ще є квартира, яку йому подарував дядько (заповіт після смерті), який нещодавно помер. В тій квартирі ніхто не приписаний.Чи можемо ми приписати там тільки дитину без дорослих. Де краще її прописати? І чи потрібно буде потім платити комунальні платежі за минулі 5 років там, де пропишемо дитину і чи карається це штрафом, що дитина 5 років ніде не була прописана?

    Відповідно до статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Так як Ваша дитина від народження є громадянином України, то Вона має право на вільний вибір місця проживання. Але, статтею 13 цього Закону передбачено обмеження вільного вибору місця проживання для осіб, що не досягли 16 років, таким чином, де буде проживати та, відповідно, зареєстрована Ваша дитина вирішувати Вам особисто. Однак ми Вам радимо зареєструвати Вашу дитину з Вами у гуртожитку, так як реєстрація місця проживання (прописка) та право власності на житлове приміщення (приватизація) між собою не пов'язані та не залежать одне від одного, крім того, частиною 4 статті 29 Цивільного коексу України передбачено, що місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків.
    Стосовно спадкової квартири, то Ви маєте право на прописку там дитини, однак, у випадку наявності заборгованості по сплаті за комунальні пслуги, ЖЕК буде вимагати у Вас погашення даної заборгованості, незалежно від наявності у Вашого чоловіка, як спадкоємця, договору на надання комунальних послуг, або вони (ЖЕК) будуть чинити будь-які перепони для реєстрації місця проживання дитини.
    Згідно зі статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проживання без реєстрації є адміністративним правопорушенням, яке тягне за собою відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 гривні). Відповідно до частини першої статті 6 Закону України \"Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні\" громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов\'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання\". Отже, обов\'язок зареєструвати місце проживання виникає після прибуття до нового місця проживання. Законом не передбачено строку реєстрації місця проживання дитини після її народження, і тим більше не передбачено обов\'язку батьків здійснювати взагалі таку реєстрацію.