Опікунство

    Моя мати інвалід 2 гр. Чи можу я оформити на себе опіку над моєю мамою?- Якщо так,то куди звертатися і які документи треба мати? А коли я стану опікуном,чи матиму я право на отримання від держави соц. допомоги(або пільги,чи зарахування у трудовий стаж) по догляду за мамою інвалідом?Чи опікунство звільняє від служби в армії?

    Опікун може призначатися як для дієздатної так і для недієздатної особи. Над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров'я не можуть самостійно захищати свої права і виконувати свої обов'язки, піклувальник може бути призначений лише на їх прохання.
Щодо недієздатних громадян, то факт визнання людини інвалідом не означає, що вона є недієздатною. Для визнання особи недієздатною (не здатною розуміти і відповідати за свої дії в силу психічного розладу) потрібно звернутися до суду. У позовній заяві потрібно зазначити обставини, які свідчать про наявність у підопічного психічного розладу, внаслідок якого він не розуміє своїх вчинків і не може за них відповідати. Після рішення суду потрібно підготувати документи.
    Тож, оформити опіку над матір’ю Ви можете. Вам необхідно звернутися до органу опіки та піклування або до суду. Необхідно буде зібрати такі документи: документи, що засвідчують Вашу особу і особу Вашої матері, заява до органів опіки і піклувальника, заяву до органів опіки підопічного, довідка про медичну експертизу, якщо людина недієздатна, заява в суд про визнання опіки над недієздатним людиною, акт житлової комісії на житлоплощу піклувальника, довідка про склад сім’ї піклувальника, довідка про стан здоров’я піклувальника, довідка про матеріальне становище піклувальника та інші.
    До трудового стажу зараховується тільки час догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. Ви зможете отримати відстрочку, оскільки вона надається призовнику, який має особу, над якою він здійснює опіку чи піклування, якщо ваша матір не має інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних її утримувати.

Здравствуйте. Я прохожу срочную службу в армии, крайний срок 16.04.14, но ДМБ отложили на 1-3 месяца. Моя мама инвалид 2 группы попала на операцию и требует ухода, я единственный трудоспособный близкий родственник. Вопрос: могу ли я оформить опеку(или патронаж, пиклування), какие документы нужны, могу ли быть уволен в запас в срок, к кому обратиться (в суд, в какой, или к военному прокурору)

Доброго дня. По вашій ситуації - 17 березня 2014 року Президент України видав Указ № 303/2014 «Про часткову мобілізацію». Того ж дня, 17 березня 2014 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України № 1126-VII «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Водночас відповідно до вимог підпункту 2 пункту 252 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (його дія поширюється і на внутрішні війська МВС України), у разі оголошення мобілізації всі військовослужбовці, які перебувають на цей час на військовій службі у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, звільненню в запас не підлягають, за винятком військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до 16 років (такі військовослужбовці-жінки можуть продовжувати військову службу тільки за власним бажанням). Військовозобов'язані, призвані на збори, продовжують перебувати на зборах до особливого розпорядження відповідних органів військового управління згідно з їх повноваженнями. Накази про звільнення з військової служби військовослужбовців, не виключених зі списків особового складу військових частин, підлягають скасуванню, крім наказів про звільнення у відставку, в запас у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено таке покарання, у виді позбавлення волі, обмеження волі, позбавлення військового звання чи позбавлення права займати певні посади.
Тобто, в запас Ви звільнені у термін не можете бути. Затримати Вас на строковій службі можуть на термін до 6 місяців. Щодо опіки то військові суди вже 4 роки, як ліквідовані. Справи розглядаються в судах загальної юрисдикції. Сама процедура оформлення опіки зазначена у попередньому дописі (у т. ч. які документи треба), але оформлення Вас опікуном не дозволяє Вас звільнити у запас. Тому Вам найкраще буде дочекатися, поки Вас звільнять у запас, а потім подавати документи на оформлення опікунства.

Хочу оформити опіку над своєю бабцею -- інвалідом 1-ї групи (опорно рух. системи), чи потрібно для цього звільнятись з роботи, чи можна ставати на біржу, які виплати і в якому розмірі доглядальнику передбачені законодавством, чув про виплати 15% прожиткового мінімуму, але прожити на 180гр важкувато...

Для того, щоб оформити опіку над бабусею, Вам не обов'язково звільнятися з роботи. Однак щодо соціальної допомоги, про яку Ви зазначаєте, то ця допомога виплачується лише непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги, тому Ви її не зможете отримувати. В той же час Ви можете ставати на біржу. Також ще передбачена щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку. Але ця допомога лише 4,8 грн. на місяць, що звісно ж - смішно. Інших виплат, на жаль, не передбачено.