Призначення соціальної допомоги

Що потрібно знати при зверненні за призначенням соціальної допомоги?

1. Вам потрібно написати заяву в місцеве управління соціального захисту з проханням призначити допомогу.
2. До заяви необхідно додати довідки про доходи (з місця роботи і т.д.). Якщо Ви не маєте можливості зібрати такі довідки з поважних причин, відповідальність за збір такої інформації покладається на службу соціального захисту.
Пам’ятайте: якщо Ви надасте неправдиві відомості (наприклад, занизите розмір доходів своєї сім’ї) соціальна служба може перевірити ці відомості і стягнути з Вас нанесену шкоду державі у розмірі переплати сум соціальної допомоги.
3. Якщо Ви не згодні з нарахованою сумою доплати або з діями органа соціального захисту, Ви можете звернутися зі скаргами до вищестоящих органів влади або до суду.

Візьміть на замітку

Мінімальна заробітна плата становить: з 1 січня 2010 року - 869,00 грн., з 1 квітня 2010 року - 884,00 грн., з 1 липня 2010 року - 888,00 грн., з 1 жовтня 2010 року - 907 грн., з 1 грудня 2010 року - 922,00 грн.

Добрий День! Якщо вдові учасника бойових дій, який нещодавно помер. відмовлено в наданні цього статусу, мотивуючи тим що померлий протягом життя не став інвалідом, вірніше не був ним офіційно визнаний. А саме це вимагає стаття 10, п.2. Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Хоча документи з медичної справи свідчать, що від був хворий на протязі тривалого часу (близько 15 останніх років життя), тричі переніс інфаркт і це до уваги  не береться. Є вихід із ситуації, зважаючи на соціальний стан вдови пенсіонерки? Як що звертатись у суд, то на яких законних підставах суддя може вирішити справу на бік позивача?

 Закон  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" п.2 ст. 10 дійсно вимагає визнання померлих учасників бойвих дій інвалідом лише за життя. Так в Законі сказано: "Чинність цього Закону поширюється на  дружин (чоловіків) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, а також дружин (чоловіків) померлих учасників війни ібойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя
інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та зінших причин, які не одружилися вдруге".
Водночас дана стаття Закону нещодавно була доповнена ще одним пунктом, згідно з яким, статус може бути надано і дружинам померлих учасників бойових дій, нагороджених за бойові дії державними нагородами та орденами і медалями колишнього Союзу РСР (крім ювілейних).
Тож якщо у зазначеного учасника бойових дій були державні нагороди (ордени, медалі колишньго СРСР), то його вдома має право на отримання такого статусу.

Крім ювілейних є медалі за бездоганну службу, бойових не має. Наскільки мені стало відомо, зміни до закону, які вимагають того, щоб учасник бойових дій був визнаний інвалідом появились у 2011 році. Сам учасник цього не знав при житті, бо зробив би його, так як реальний стан здоров"я саме таким в нього був.
Також є приклади інших  учасників бойових дій, які при житті не набули офіційно інвалідності та не мали бойових нагород, вдови яких отримали статус та пільги.

Я переглянув минулі редакції Закону, дійсно в найпершій редакції було зазначено про надання пільг не лише членам сімей інвалідів. Так, у абзаці 3 ч. 22 ст. 15 було зазначено, що: "Членам сімей загиблих військовослужбовців і прирівняним до них особам, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і війни пенсії підвищуються на 50 процентів мінімальної пенсії за віком". Якщо Вам точно відомо, що зазначений учасник бойових дій помер до того, як були внесені ці зміни то у Вас є всі підстави звертатися до суду.
Водночас тут, на мою думку, можна апелювати і до інших моментів.
В чинній редакції Закону також зазначено, статус надається членам сімей особи, яка померла внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів. Тобто якщо померлий також хворів на певне захворювання, яке з'явилось під час проходження військової служби (навіть після бойових дій) або пов'язане з його службою, то також це може бути підставою для надання вдові такого статусу.
Загалом в таикх випадках справи розглядають місцеві загальні суди як адміністративні, тож звертатися треба у місцевий суд..