Вступ на бюджет під час академ відпустки

Часто мене питають знайомі, чи можна вступити на бюджетну форму навчання, при цьому не відраховуючись з бюджету в іншому виші. А якщо вдасться пройти, то потім вони відрахуються.
Особисто я думаю, що такий варіант не можливий, адже в "Правилах прийому 2011" пишуть:
"1.4. Громадянин України має право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі, якщо він раніше не здобув і не здобуває на час проведення конкурсу відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня за кошти державного чи місцевого бюджету. "
Але академ відпустка на то і є відпустка. І тобто громадянин здобуває на час проведення конкурсу освітньо-кваліфікаційний рівень, просто він перебуває у відпустці.
Чи можете ви, наприклад, під час відпустки офіційно почати працювати на іншій роботі отримуючи 100% ставку? Ні.
А з освітою так?
Шановні юристи! Прокоментуйте, чи можливе таке?
З повагою, Анастасія.

Форум: 

Дійсно, академічна відпустка - це перерва в навчанні, а не відрахування. Ви вірно зазначаєте, в такому випадку можна вступати лише на контрактну форму навчання. Крім того, на підтвердження можна навести Закон України "Про вищу освіту" : "громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше".