Питання по дітям війни

Моя мама мала статус дитини війни. Київський апеляційний адміністративний суд виніс рішення про перерахунок її пенсії з урахуванням передбаченої законом надбавки 30 % від мінімальної пенсії за віком. А вже районний суд мого міста виніс постанову, яка вступила в законну силу з 15 червня 2011 року. Мама померла 14 липня 2011 року, її ніхто не повідомив про постанову, хоча за законом рішення і постанова відправляється поштою. Я випадково дізналася, що постанова пролежала в суді місяць. Коли я забрала постанову то звернулася в Пенсійний фонд де мені відмовляють виплатити кошти. Я написала звернення в Пенсійний фонд і мені прийшла відповідь з відмовою. Тепер мені залишається подавати позов як і на Пенсійний так і на суд? Фактично суд винен, що своєчасно не повідомив маму, вона чекала ці кошти і не дочекалася. Чи можу я успадкувати призначену мамі суму?

Якщо проаналізувати те, що Ви написали в запитанні, то в такій ситуації потрібно діяти в наступній послідовності:
1. Через 6 місяців після смерті мами отримати свідоцтво про право на спадщину (якщо Ви на час смерті проживали з нею і були зареєстровані за її місцем проживання - там, де і вона).
2. Після отримання свідоцтва про право на спадщину звернутися до суду і отримати по справі виконавчий лист (лист видається по справі по якій ви отримали постанову).
3. Сходити до відділу Державної виконавчої служби та подати заяву про відкриття виконавчого провадження і примусове виконання постанови суду (до такої заяви долучається оригінал виконавчого листа, а також копія свідоцтва про право на спадщину). Звертатись до органів ДВС, не маючи свідоцтва, що Ви спадкоємець, безрезультатно, адже такі вимоги законодавства. Саме органи ДВС і забезпечать виконання судового рішення. Водночас, не має сенсу ходити в Пенсійний фон чи писати їм листи, щоб вони добровільно виконали судове рішення. Тобто, варто дотримуватись передбаченого З.У. "Про виконавче провадження" та Цивільним Кодексом України порядку.
4. Якщо Ваше місце проживання інше, ніж де на час смерті була зареєстрована померла, то потрібно до спливу 6 місяців після її смерті подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
І в разі, якщо Ви не були зареєстровані за місцем проживання померлої, то після подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини – чекаєте спливу 6 міс. від її смерті, а після того вже отримуєте свідоцтво про право на спадщину і дієте за процедурою, описаною вище.

Мова йде про доплату до пенсії, а відповідно до статті 1227 ЦК суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини. Із запитання не зрозуміло, чи проживала Ваша мама разом з Вами, тобто чи входила вона до складу Вашої сім'ї?

</