Відключення від газопостачання квартири

В квартирі відключили газ. В акті, що був встромлений в двері квартири, зазначалось, що причиною є наявність гафрірованої труби від приладів газопостачання (у нас є газова колонка). Але ще на початку грудня 2010р. працівниками газової служби було здійснено перевірку, в результаті якої вона сказала, що у нас все гаразд та ми розписались в журналі.
Газова колонка приєднана до витяжної труби металевою трубою, як це необхідно. Тепер вони вимагають, щоб ми заплатили за відключення газу та його підключення.
Питання:
1. Який порядок відключення газопостачання (повідомлення власника, вручення листа щодо усунення зауважень тощо)?
2. На підставі чого відключили газ?
3. Чи повинні ми платити гроші за відключення та підключення газу, якщо у нас в квартирі все гаразд, і гафрірованої труби також немає?

Правила надання населенню послуг з газопостачання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. N 2246

Відповідно до пункту 6 зазначених правил газопостачання припиняється у разі:

1) проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання;

2) ліквідації наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновних робіт;

3) порушення споживачем строків сплати за надані послуги з газопостачання, встановлених в абзаці п'ятнадцятому пункту 10 у пункті 17 цих Правил;

4) самовільного використання газу споживачем;

5) самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;

6) зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо;

7) порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації;

8) подання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання;

9) відмови споживача від встановлення лічильника газу з ініціативи і за кошти газопостачального підприємства.

У зазначених випадках газорозподільне підприємство зобов'язане поінформувати споживача про причини і строки припинення газопостачання, а газопостачальне підприємство - здійснити протягом одного місяця перерахунок оплати послуг, що надавалися споживачеві.

Відповідно до пункту 7 зазначених Правил

Припинення постачання газу споживачеві в житлових будинках залежно від обставин здійснюється шляхом перекриття запірних пристроїв та встановлення пломби та/або інвентарної заглушки перед газовим приладом (пристроєм) або на ввідному газопроводі.

У разі самовільного відновлення споживачем газопостачання здійснюється механічне від'єднання відводу газопроводу від діючого газопроводу.

Про припинення газопостачання складається акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.

Згідно пункту 9 Правил

Відновлення газопостачання здійснюється газорозподільним підприємством протягом двох робочих днів у містах та п'яти календарних днів у сільській місцевості після усунення порушень, сплати споживачем боргу та відшкодування збитків, завданих його неправомірними діями газопостачальному або газорозподільному підприємству.

Правила безпеки систем газопостачання України затверджено наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 1 жовтня 1997 р. N 254 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 травня 1998 р. за N 318/2758

Якщо Ви вважаєте відключення неправомірним необхідно подати претензію до газопостачального підприємства, яка відповідно до пункту 37 Правил надання населенню послуг з газопостачання складається у довільній формі.