Поправки до закону про свободу совісті має обговорити громадськість

Керівники Церков і релігійних організацій України спрямували звернення до Міністерства культури та Мін’юcту з проханням провести належне громадське обговорення проекту нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Про це ЗІКу повідомив Інститут релігійної свободи.
Крім цього, конфесії ініціюють діалог з Міністерством культури відносно законопроекту про повернення культових будівель релігійним організаціям. Вони також очікують від Міністерства юстиції проведення консультацій із громадськістю стосовно запланованих законодавчих змін, якими влада планує запровадити новий порядок реєстрації релігійних організацій.

Необхідність проведення публічного громадського обговорення глави Церков і релігійних організацій обґрунтовують тим, що підготовлені поправки до законодавства «безпосередньо стосуються реалізації та захисту конституційних прав громадян України на свободу світогляду і віросповідання».

У зверненнях також вказано, що дані законопроекти «суттєво впливають на умови здійснення релігійної діяльності, що безпосередньо зачіпає духовні, соціальні та інші інтереси Церков і релігійних організацій України».

«Консультації з Церквами і релігійними організаціями, як інститутами громадянського суспільства, просимо провести у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та у формі публічного громадського обговорення», – вказано у зверненнях конфесій.

Нагадаємо, що у разі коли пропозиція щодо проведення консультацій з громадськістю з одного питання надійшла не менше ніж від трьох інститутів громадянського суспільства, то такі консультації проводяться обов’язково.