Судова реформа: в Україні ліквідовують 142 місцеві суди і створюють 74 окружні

П'ятниця, Грудень 22, 2017 - 14:00

В Адміністрації Президента підготували проекти указів «Про ліквідацію місцевих загальних судів та утворення окружних судів».
На вчорашньому засіданні Вища рада правосуддя схвалила відповідні ініціативи, якими передбачено ліквідувати 142 місцеві загальні суди та утворити 74 окружні суди, пише «Українське право».
Про те, що найближчим часом планується видати укази про ліквідацію та створення нових судів, Президент раніше повідомляв на урочистій церемонію запуску нового Верховного Суду.
Відповідно до частин першої, другої статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суд утворюється і ліквідовується законом. Проект закону про утворення чи ліквідацію суду вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Згідно з частиною третьою статті 17 Закону систему судоустрою складають місцеві суди, апеляційні суди, Верховний Суд.
Частиною першою статті 21 Закону визначено, що місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах).
Пунктом 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
До впровадження нового адміністративно-територіального устрою України відповідно до змін до Конституції України щодо децентралізації влади, але не довше ніж до 31 грудня 2017 року, утворення, реорганізацію та ліквідацію судів здійснює Президент України на підставі та у порядку, що визначені законом (підпункт 6 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України).
Нагадаємо, що перші укази про укрупнення судів у Черкасах та Чернівцях Президент підписав 12 грудня.