Інвестиційна непривабливість: чому в Україну не хочуть вкладати гроші

Понеділок, Січень 29, 2018 - 17:00

У Давосі цими днями проходить черговий Всесвітній економічний форум. У рамках «Українського сніданку» на форумі президент Петро Порошенко заявив, що вважає 2017-й роком зростання інвестицій для України.

«Інвестори довіряють Україні. І я пишаюся, що 2017-й став роком зростання інвестицій у нашу країну. Ми будемо й надалі продовжувати співпрацю з міжнародними партнерами, зокрема МВФ. Світ бачить, що Україна – важливий партнер для інвесторів», – сказав президент.

За його словами, підвищенню довіри іноземних інвесторів до України сприяло проведення низки реформ та активізація їх впровадження. Серед цих реформ Порошенко назвав приватизацію, пенсійну та судову реформи. Слова президента звучать оптимістично. «Слово і Діло» вирішило проаналізувати, скільки інвестицій Україна отримала за минулий рік і що заважає їх притоку.

2017-й – рік інвестицій?

За даними Державної служби статистики, обсяг іноземних капітальних інвестицій в Україну минулого року значно зменшився. У січні-вересні він склав майже 4,8 млрд грн, а це в 1,3 раза менше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Джерело