Судова реформа в Україні так і не розпочиналась, – Саакашвілі

Понеділок, Січень 29, 2018 - 17:00

В Україні влада діє за тактичним, а не стратегічним принципом. Тому у питаннях, які їй не вигідні, займається ручним управлінням, замінюючи одних суддів на інших. Але ж так не можна будувати нову систему, зокрема – судову.

«На власному досвіді пересвідчився, що ті судові рішення, які потрібно ухвалити сьогодні, їх переносять на тиждень чи більше. Все через те, що влада вважає, що суддів можна контролювати. І якщо це не так, призначати інших. Адже, на їхню думку, Феміда повинна ухвалювати «правильні» рішення», – сказав Саакашвілі

Тому, за його словами, судова реформа в Україні так і не починалась. Адже влада в Україні діє тактично, а не стратегічно.

«Люди, які роблять судову реформу, не вірять, що це довгостроковий процес. Ба більше! Чи взагалі це потрібно. У будь-якому випадку, це дуже складна реформа. Але через нюанси, які виникають з боку влади, взагалі вбивається ідея створення цієї інституції», – вважає гість.

Він запропонував свій варіант врегулювання питання створення нової, незалежної судової реформи, яка б вже завтра могла запрацювати.

«Президент повинен стовідсотково замінити усіх існуючих суддів. На мою думку, щоб система не зупинялась і працювала далі, можна було б на певний час ввести частково верховний суд іноземних судів. Наприклад, Великої Британії чи Канади, адже такі речі практикували у Гватемалі, Боснії. У той же час в Україні набирали б нових суддів, але вже  за іншим принципом і не вимагали б десять років стажу. Бо, на мою думку, це спеціально зроблено для того, щоб у бочку з солінням не потрапляли свіжі огірки», – наголосив Саакашвілі.

Тому він вважає, що зараз Україні потрібна сильна влада, готова створювати якісні інституції. Бо якщо реформи не працюють для людей, вони не можуть вважатися повноцінними.

«Громадяни оцінюють реформи не за розповідями з телевізора, а за тим, чи можуть вони купити продукти додому, відправити дитину до школи та забезпечити її усім необхідним, і  взагалі, чи можуть вони бути впевненими у завтрашньому дні. Бо, якщо, наприклад, говорити про пенсійну реформу, то люди літнього віку дуже скоро побачать, що ті 160 гривень, які їм додали, з’їсть інфляція», – прокоментував він. 

Джерело