Після ініціативи Авакова про зняття охорони з судів Вища рада правосуддя зібралася на екстрене засідання

Понеділок, Лютий 19, 2018 - 13:45

У понеділок, 19 лютого, о 16:00 Вища рада правосуддя зібралася на екстрене засідання.

На засіданні розглядатимуть питання про зняття охорони судів Національною поліцією і Нацгвардією, а також рішення Шевченківського райсуду, який відпустив на свободу чоловіка, який поранив поліцейського під час засідання з обрання запобіжного заходу меру Одеси Труханову.

Зазначається, що це засідання також є реакцією на останню заяву міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з охорони судів.

Очікується, що після завершення засідання відбудеться брифінг голови ВРУ.

Нагадаємо, 15 лютого під час забезпечення порядку біля будівлі суду, де розглядалося клопотання про арешт мера Одеси Геннадія Труханова, сталася стрілянина, в результаті якої був поранений поліцейський. Зазначалося, що стрільця затримали, поліцейського з вогнепальними пораненнями ніг доставили в лікарню.

Всього в управління поліції доставили 36 осіб, трьох з яких затримали, щодо інших правоохоронці встановили анкетні дані і відпустили. Пізніше Шевченківський райсуд Києва відпустив затриманих на поруки народних депутатів, зокрема екс-бійця батальйону "Донбас", який і поранив поліцейського.

А вже 19 лютого глава МВС Арсен Аваков виступив з вимогою до Вищої ради правосуддя негайно відреагувати на таке рішення суду, а від прокуратури та Апеляційного суду - винести справедливе рішення щодо підозрюваного. У зв'язку з цим Аваков вимагає скасувати охорону судів поліцією і Нацгвардією.

Джерело