СУДОВА РЕФОРМА ПО-УКРАЇНСЬКИ: ЗА НЕПРАВОСУДНЕ РІШЕННЯ ПОКАРАЛИ ЛИШЕ ОДНОГО СУДДЮ

Четвер, Березень 1, 2018 - 10:45

У Департаменті з підтримання обвинувачення та представництва інтересів держави в судах Генеральної прокуратури заявили, що у 2017 році за статтею 375 Кримінального кодексу щодо винесення суддею неправосудного рішення в Україні – лише один вирок.

Проблема в тому, що судова система в Україні – організм із сильним імунітетом та провладним лобі. Навіть суддю районного масштабу звільнити й покарати набагато складніше, ніж народного депутата. Про судову реформу в Україні говорять багато, але від слів до справи ніяк не перейдуть. А це була одна з перших вимог Революції Гідності. Всі пам'ятають численні процеси у справах активістів, під час яких служителі Феміди різних судових інстанцій ставали на бік чинної влади і як під копірку писали рішення про заборони мирних зібрань, утримання в СІЗО, позбавлення водійських прав. Довіра до суддів впала до найнижчого рівня в Європі – за різними оцінками до 7-11%. Ось вони реформи по-українськи.

А скільки загалом суддів перевірили за незаконні рішення щодо майданівців? Таких служителів Феміди, які заарештовували учасників мирних зібрань, загалом 350, а звільнено з цієї кількості лише 40. Чимало суддів взагалі уникнули такої перевірки, оскільки завершились терміни притягнення їх до відповідальності. Відповідно, проти них не відкривались дисциплінарні провадження. Відтак левова частка суддів Майдану надалі здійснює правосуддя, а деякі взагалі пішли на підвищення, ставши суддями нового Верховного Суду.