Судді Верховного Суду зазначили найголовніші досягнення судової реформи

П'ятниця, Березень 16, 2018 - 12:30

Створення нового Верховного Суду та впровадження нових процесуальних кодексів учасники І Судового форуму Асоціації адвокатів України вважають найважливішими досягненнями судової реформи.

Не слід думати, що реформа проводилася похапцем, запевнив присутніх секретар пленуму ВС Дмитро Луспеник. Кодекси розроблялися кілька років за участю провідних юристів, учених, суддів. А основною їхньою філософією стало закріплення на законодавчому рівні процедур, напрацьованих вітчизняною та зарубіжною судовою практикою. Лише в Цивільному процесуальному кодексі Луспеник нарахував 46 новел, які раніше ніколи не застосовувалися судами.

Також до досягнень судової реформи спікери зараховують кадрову політику реформаторів. Кроком уперед називає включення до складу ВС не тільки професійних суддів, а й адвокатів і вчених суддя ВС Ганна Вронська. Вона зазначила, що склад колегій ВС побудований таким чином, щоб включити по одному судді вищого суду, одному судді апеляційного суду та одному адвокату або вченому. Це, впевнена Вронська, вже дає позитивний результат щодо ухвалення рішень ВС.

Самі ж адвокати і вчені, зазначила суддя Великої палати ВС Олександра Яновська, цінують можливість використовувати свої знання та навички на благо судової системи.

Великі надії експерти покладають на те, що новий ВС сприятиме єднанню судової практики. А також з нетерпінням очікують на початок роботи електронного суду. Уже до кінця року, зазначив народний депутат Георгій Логвинський, фахівці планують розробити систему електронного документообігу в судах. 

Джерело