Громадська рада доброчесності не проводитиме кваліфікаційне оцінювання суддів

Понеділок, Березень 26, 2018 - 11:45

Перевірка суддів в країні є поверхневою і перетворилась на конвеєр, стверджують активісти.
У ГРД не братимуть участь у "реформаторському конвеєрі"

Громадська рада доброчесності (ГРД) виходить з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів, йдеться у повідомленні на сайті ради.

"Менше, ніж за рік, Вища кваліфікаційна комісія суддів України хоче переатестувати понад 5000 суддів. 23 березня одна з колегій ВККС за півтори години встигла провести співбесіди із 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання - конвеєр, єдина мета якого - зберегти суддям посади та відзвітувати про "успішне завершення" реформи. Порушуючи закон та Конституцію, ВККС зробила все для того, аби громадськість не змогла перешкодити цьому", - розповідають у ГРД.

Саме через такий підхід в "оновлених" судах опиняться недоброчесні судді. Зокрема, судді, які виносили неправосудні рішення за часів Майдану, відвідують тимчасово окуповані території Донбасу, мають незадекларовані статки та причетні до ухвалення рішень, які стали предметом розгляду Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ), впевнені у раді.

"Більше того, своїми рішеннями Комісія дала зелене світло усім суддям, які ухвалювали рішення проти учасників Революції Гідності", - вважають активісти.

У Громадській раді доброчесності заявили про те, що не бажають брати участь у фейковому процесі очищення судової системи.

"Аби влада, розхвалюючи досягнення судової реформи, перед українцями та міжнародними організаціями вкотре не використала громадськість, Громадська рада доброчесності вирішила припинити свою участь у квазіпроцесі очищення суддівського корпусу. Члени ГРД сподіваються на підтримку в очах суспільства і зроблять усе, аби процес оцінювання суддів відбувся прозоро та ефективно", - зазначають у ГРД.

Нагадаємо, у вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

У межах цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.

Джерело