Новий Верховний Суд уже розглянув понад 7 тис. справ.

Середа, Березень 28, 2018 - 15:30

Новий Верховний Суд України отримав від попереднього складу 75 тис. справ, деякі з них були 2011 року.

Про це сьогодні на брифінгу заявила глава Верховного Суду Валентина Данішевська.

Вона нагадала, що багато справ новий склад Верховного Суду отримав від попереднього складу.

"Верховний суд отримує справи з двох джерел, з двох річок, як я кажу. Перше - це справи, які не були розглянуті попереднім складом Верховного суду, - понад 75 тис. справ. Друге джерело - це справи, що надходять вже до нового складу. Це близько 29 тис. справ", - розповіла Данішевська.

За словами Данішевської, між суддями вже розподілено приблизно 80 тис. справ. Чемпіоном за кількістю справ і, відповідно, навантаженням на суддів вона назвала Касаційний адміністративний  суд у складі Верховного Суду. Ця палата Верховного Суду отримала від попереднього складу ВС навіть кілька справ 2011 року. Якщо навантаження на одного суддю Касаційного господарського суду становить майже 300 справ, то в Касаційному адміністративному суді це близько 2 тис. справ на одного суддью.

Данішевська запевнила, що Верховний Суд хоче якнайшвидше розглянути всі старі справи. За її прогнозами, цього можна буде досягти за рік. Виняток становить Касаційний адміністративний суд, де у зв'язку з великим навантаженням для цього буде потрібно більше часу.

Також вона повідомила, що майже 500 справ направлено до великої палати Верховного Суду. 

Джерело