КС починає розгляд конституційних скарг від громадян, - суддя Городовенко

Понеділок, Квітень 2, 2018 - 11:45

У Конституційному суді України відбувся заключний етап утворення сенатів та колегій, що дає змогу на практиці приступити до розгляду скарг щодо конституційності законів, за якими були ухвалені рішення національних судів.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів суддя Конституційного суду України Віктор Городовенко.

"У Конституційному суді України сформували два сенати та шість колегій. З утворенням сенатів та колегій в Конституційному суді України починаємо безпосередній процес розгляду конституційних скарг від громадян", - сказав Городовенко.

На його думку, новий порядок, який запроваджує поява сенатів та колегій, є збалансованим, зокрема в аспекті забезпечення розгляду Конституційним судом України конституційних скарг.

"Він (порядок. - Ред.), з одного боку, сприятиме тому, щоб не затягувати розгляд питань про відкриття конституційних проваджень за конституційними скаргами, з іншого боку, забезпечить повне і глибоке вивчення таких питань, допоможе під час складних випадків", - сказав суддя.

Він наголосив, що зміни спрямовані на реалізацію громадянами України гарантованого їм Основним законом України права на звернення до КСУ з конституційною скаргою та пояснив, що Україна має нормативну модель конституційної скарги. Тобто, в Конституційному суді України можна оскаржити неконституційність закону (його окремих положень), який застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб'єкта права на конституційну скаргу. 

Джерело