Гібридна судова "реформа" Порошенка

Середа, Квітень 25, 2018 - 11:00

Існування в Україні єдиного громадянства прописане в загальних засадах Конституції України. Це визначає, що отримання особою громадянства іншої держави призводить до втрати українського громадянства.

Однак після анексії Криму склалася ситуація, коли багато жителів півострова отримали російське громадянство і при цьому вважаються громадянами України. Нещодавно Президент України вніс законопроект згідно з яким, особи, які отримали російське громадянство в результаті протиправних дій окупаційної влади, не будуть позбавлятися українського громадянства. І це дійсно правильно, якщо мова йде, наприклад, про кінорежисера Олега Сенцова, якому надали громадянство РФ поза його волі. Але як бути з жителями Криму, які добровільно отримали російське громадянство задля кращої пенсії чи інших соціальних виплат? Чи заслуговують вони на те, щоб зберегти при цьому й українське громадянство?

Крім того, чи можуть люди, які отримали російське громадянство, займати високі державні посади та виносити судові рішення іменем України?! Напевно, більшість з нас погодиться, що на 4 рік військової агресії РФ, суддями в нашій державі аж ніяк не можуть виступати громадяни Росії. Проте члени ВККС, на плечі яких і покладена реалізація такої довгоочікуваної судової реформи, очевидно, іншої думки.

Детальніше див. джерело