У Верховному Суді прокоментували створення Антикорупційного суду та судову реформу

Четвер, Травень 17, 2018 - 15:30

Суддя Верховного Суду України Олександр Волков заявив про необхідність дотримання фактичної презумпції невинуватості та наполіг на рівності перед законом усіх громадян.

«У нас ще не запрацювала загальна система квазі-прецеденту – однакове застосування закону на усій території для усіх випадків», – вважає суддя, вказавши на те, що у судочинстві важливими є саме процедури розгляду справ, тож вироки не повинні даватись у ЗМІ та соцмережах.

За словами Волкова, успіх системи правосуддя залежить не лише від виділених державою коштів, а і від дотримання однакових правил для усіх, незалежно від статусу та майнового стану. Втім, судова система України є досить консервативною, тож швидких зрушень чекати не варто, і хоч у Конституції закріплено світові стандарти правосуддя, держава тільки почала наближатись до їх фактичної реалізації.

Суддя також не виключає можливості створення Антикорупційного суду, заявивши, що це уже прописано у законі про судовий устрій, однак, він наголосив на необхідності урахування співвідношення завантаженості суду та фактичних витрат на його створення: «Якщо суд не буде наповнений справами, тоді треба рахувати гроші. Судді – це державні службовці, вони нічого не виробляють і тримаються на податках. Якщо навантаження буде 2-3 справи на рік, на суддю, то чи відповідають ці витрати тому, що вони роблять?»

Джерело