В Україні почали "суд" над суддями

Понеділок, Травень 21, 2018 - 16:30

Четверо суддів Майдану вже позбулися мантій

Вища кваліфікаційна комісія суддів України – це орган, який після Революції Гідності отримав новий склад і нові повноваження для оцінки суддів. Як атестаційна комісія, він перевіряє, чи достатньо у діючих суддів компетенції гідно судити і чи достатньо у інших юристів знань, щоб стати суддею.

Цей орган цікавий тим, що є хоч і не останнім, однак важливим фільтром в судовій системі, який дає рекомендації Вищій раді правосуддя в частині того, чи залишиться людина працювати суддею чи буде звільнена.

Процедура кваліфікаційного оцінювання всіх суддів з'явилася як частина судової реформи у відповідь на заклик активістів звільнити всіх суддів. І хоча радикальні заклики громадськість любить, проте в разі відсутності в країні суддів ні розлучитися, ні поділити ділянки городів людям стало б неможливо. Отже зараз судді всіх судів країни повинні пройти непросту процедуру – підтвердити, чи відповідають вони критеріям компетентності, професійної етики і доброчесності.

Ще до початку цієї процедури 2470 суддів, а це 28% всього суддівського корпусу країни, звільнилися самі. Якщо відкинути людей передпенсійного віку, яких можна зрозуміти, то всі інші судді таким чином самостійно прийняли участь в очищенні судової влади.

Перша тисяча проходить оцінювання з жовтня 2017 року, зараз вони перебувають на останньому етапі – співбесіді з членами Кваліфкомісії, яка починаеться вранці і закінчуються пізно ввечері. Всього вони оцінять, чи відповідають своїй посаді 5700 суддів країни.

Детальніше див. джерело