У Порошенка всю відповідальність за запуск Антикорупційного суду перекладають на ВР, - Найєм

Четвер, Травень 24, 2018 - 12:45

Адміністрація Президента, не приховуючи, перекладає всю відповідальність за запуск Антикорупційного суду на Верховну Раду.

Про це в кулуарах парламенту заявив журналістам депутат від БПП Мустафа Найєм.

"Президент вніс законопроект, який не відповідав вимогам Венеціанської комісії. Коли Верховна Рада і народні депутати внесли правки, змінили, і комітет частково їх врахував, зараз у залі починають системно валити ці правки, повертаючи все до первинної редакції, фактично знищуючи роботу комітету і порушуючи вимоги Венеціанської комісії", - сказав він.

Нардеп додав, що в кінцевому варіанті все це може привести до того, що буде ухвалено закон, який не відповідатиме вимогам Комісії та МВФ, а в Адміністрації Президента скажуть, що вся вина лежить на Верховній Раді.

Найєм також висловив стурбованість щодо моделі відбору суддів, яку хочуть затвердити законом. Він зазначив, що з міжнародних експертів, які повинні будуть брати участь в їх відборі, хочуть зробити "весільних генералів".

"Ми можемо опинитися в ситуації, коли міжнародні експерти будуть блокувати якусь кандидатуру, а ВККС, зібравшись, скасує це вето", - підкреслив він, додавши, що саме таку схему початково пропонували в АП.

Джерело