Антикорупційний суд запрацює в лютому-березні 2019 року, якщо ВР ухвалить закон наступного тижня, - Холодницький

Четвер, Травень 31, 2018 - 13:45

Якщо Верховна Рада ухвалить закон про Антикорупційний суд вже наступного тижня, такий суд розпочне роботу не раніше лютого-березня 2019 року, прогнозує керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратори Назар Холодницький.

"Створити суд на папері і створити установу, яка буде розглядати справи, - це дві різні речі ... Тому мій прогноз, що цей суд запрацює в лютому-березні наступного року, якщо за планом закон буде ухвалено наступного тижня ", - сказав Н.Холодницький журналістам у четвер у Києві.

Водночас глава САП висловив сумнів, що закон буде ухвалено.

"Я б дуже хотів і був радий, якби цей суд був створений до кінця року, але більш реалістично дивлюся, що після ухвалення закону - а я сумніваюся, що він буде ухвалений - починається рутина з приміщеннями, бюджетним фінансуванням, відбором суддів, а ми повинні відібрати найкращих з кращих ", - зазначив Н.Холодницький.

Відповідаючи на запитання про роль міжнародних експертів у відборі суддів для Антикорупційного суду, глава САП висловив думку, що такі експерти повинні мати значення.

"Вони повинні мати вагомий голос у відборі суддів... Чи призначатимуть вони цих суддів? Я думаю, це питання має вирішувати Верховна Рада під час ухвалення цього закону", - резюмував Н.Холодницький.

Як повідомлялося, станом на вечір 24 ​​травня народні депутати України пройшли 1273 поправки з тисяча дев'ятсот двадцяти семи до другого читання проекту закону (№7440) про Вищу антикорупційному суді.

Джерело