Загальнодоступність досьє судді - безпрецедентне явище, - глава ВККС Козьяков про одне з головних досягнень судової реформи

Четвер, Липень 5, 2018 - 15:00

За результатами проведеної в Україні реформи суддівського корпусу в обігу з'явилося нове поняття - суддівське досьє, яке містить низку даних про професійну діяльність судді, кількість розглянутих справ, відсоток скасованих рішень, причини скасування тощо. Крім того, такі досьє стали доступні широкому загалу.

Про це йдеться в статті "Іспит для Феміди: як відбувається процес очищення суддівського корпусу".

Зазначається, що це явище безпрецедентне для України.

"Раніше не було і такого явища, як досьє кандидата (на судову посаду. - Ред.) або досьє судді. І ніколи такі досьє не ставали публічними", - розповідає глава Вищої кваліфікаційної комісії України Сергій Козьяков.

За його словами, такі досьє опубліковано на сайті комісії, за винятком персональних даних.

Крім того, глава ВККС наголошує, що в українців з'явилася можливість стежити за перебігом перевірки компетентності кандидатів на посаду судді в прямому ефірі.

"Ніколи раніше не транслювалися в прямому ефірі співбесіди з кандидатами. І співбесіди із суддями. Тепер будь-яка людина може послухати дискомфортні запитання членів комісії, відповіді і подумати над ними", - зазначає Козьяков.

Джерело