Голова Венеційської комісії порівняв судову реформу в Україні з революцією Коперни

Субота, Липень 7, 2018 - 11:00

Про це голова Венеційської комісії заявив під час конференції "Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки", на якій були підбиті підсумки стану судової реформи та обговорені плани на майбутнє.

"Українське суспільство зробило вибір на шляху становлення України, в якій діє верховенство права.

Українське суспільство зробило вибір реформувати судову систему як відправну точку реального прогресу в найближчому майбутньому. Це не просто. Але це було зроблено. Були внесені зміни до Конституції України. Вперше цей процес відбувся без політичного впливу як зі сторони Президента, так і зі сторони Верховної Ради. Це можна порівняти з революцією Ніколи Коперника", - зауважив він.

Голова Венеційської комісії наголосив, що "незалежність судової системи – це відсутність будь-якого впливу чи маніпуляцій на представників судової влади зі сторони виконавчої чи законодавчої влади".

"Складно зробити революцію в законодавчій сфері. За два роки судової реформи, ви встигли зробити дуже великий крок. Все зроблено завдяки Президенту, Парламенту та іншим органам державної влади. Напрацьовано нормативно-правову основу для змін, але також потрібно змінити менталітет громадськості та суддів для того, щоб українське суспільство отримало те, на що воно заслуговує. Я не хочу швидких змін. Суспільство спочатку має підготуватись до змін", - зауважив Джанні Букіккіо.

Пан Букіккіо зауважив, що старт роботи нового Верховного Суду є дуже важливим кроком на шляху судової реформи. "Він (Верховний Суд - ред.) є одним за стовпів верховенства права".

Закони, які були прийняті, напрацьовані спільно з Радою Європи та Венеційською комісією.

"Те, що ми спільно зробили, відповідає нашим стандартам, але також потрібно, щоб ці стандарти запрацювали. Та це вже має зробити українське суспільство", - завершив Голова Венеційської комісії.

Джерело