Судова реформа: На які зміни очікувати українцям

Середа, Липень 11, 2018 - 11:30

Судова реформа в Україні вже почалася, але за один день не можна змінити стару систему, - зазначив в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» економіст Борис Кушірук.

Першою складовою судової реформи він назвав нові стосунки між прокуратурою та судами.

«Раніше прокурор міг і вести справу, бути слідчим, і представляти потім інтереси держави в суді, тобто сам себе захищав в суді. І він робив все для того, щоб людину засудили тільки через те, що він був слідчим і міг «напартачити». Зараз система розділена – є прокуратура і є слідство. І тепер прокурор не піде в суд із поганою справою», - розповів Кушнірук.

Така зміна, на переконання економіста, прибирає велику зону корупції в прокуратурі.

Інша складова судової реформи – заміна складу Верховного суду.

«Зі старого складу залишилися, здається, лише два судді. Це не означає, що всі нові – чесні, але ми проводимо заміну Верховного суду, заміну апеляційних інстанцій і потім проводимо заміну судів першої інстанції», - зазначив він.

Крім того, наголосив експерт, раніше президент був важливою складовою впливу на суддів, адже саме президент призначав їх.

«Зараз президент взагалі не має впливу на призначення жодного судді. Він виконує лише інавгураційні функції – вручає посвідчення суддям», - пояснив Борис Кушнірук.

Джерело