Судова реформа: ризик і профанація очима експерта

Вівторок, Липень 17, 2018 - 10:45

Судова реформа не призводить до якісного оновлення й очищення суддівського корпусу. Про це заявив Сергій Горбатюк, екс-начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури.

ОЧИЩЕННЯ. За словами експерта, реформувати українське правосуддя можна, тільки якщо забезпечити незворотність покарання для суддів-порушників – від догани до звільнення і порушення кримінальної справи. Для цього потрібно забезпечити системну роботу Вищої ради юстиції. Зараз цей орган затягує розгляд скарг на суддів, посилаючись на занадто велике число подібних справ: на 6 тисяч суддів України припадає вже 12 тисяч скарг, – констатує Сергій Горбань.

Також експерт зазначив, що нинішнє кваліфікаційне оцінювання суддів не призводить до очищення судової системи. Сама процедура, за словами Горбаня, створює «широке поле для зловживань», а також відриває суддів від роботи. Останнє призводить до затягування справ.

ЩО ДАЛІ? Сергій Горбань зазначив, що попереду Україну чекає ліквідація місцевих судів і створення замість них окружних. «Це, безумовно, призведе до зупинення розгляду всіх судових справ. Порушення конституційного права людини і громадянина на доступ до правосуддя тільки посилиться», – вважає експерт.

Джерело