Екс-генпрокурор назвав приховані мотиви судових реформ від кожного з Президентів

Понеділок, Липень 23, 2018 - 17:15

Кожен Президент держави Україна, який приходив до влади, крім Кравчука, проводив судову реформу. Проте робили це не для того, щоб суди судили злочинців, а для того, щоб підпорядкувати собі незалежну гілку влади – судову.

Про це взаявив екс-генеральний прокурор України (2002-2003, 2004-2005, 2007 р.) Святослав Піскун.

Гість програми, коментуючи питання щодо ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд і вплив влади на судову гілку, заявив: «Я дивуюся тупості нашої влади. Якщо ми вже взялися провести реформу, то з’ясуйте, в якій найкраще працює судова система, візьміть як зразок… найкращу у світі антикорупційну систему, препаруйте її до українських реалій, порадьтеся зі спеціалістами із Заходу, Сходу, Сингапуру, Китаю, де завгодно – і зробіть цілісну реформу правоохоронної системи».

Святослав Піскун наголосив, що реформу потрібно робити для людей і для держави: «А те, що ми зробили – зробили для МВФ, для наших друзів за океаном». Гість програми пояснив, що робити реформи для «друзів за океаном» потрібно через те, що Україні дають гроші. Святослав Піскун зауважив, що кошти платників податків, які ті дають Україні, розкрадають, і після перевірок гроші знаходять «на Мальдівах, на Сейшелах – та по всьому світу». Екс-прокурор зауважив, що чимало компромату на посадовців публікують чи не щодня, проте у громадян вже виробився інстинкт нереагування на такі подразники.

Гість програми, відповідаючи на запитання, чому в Україні не відбулася судова реформа, наголосив: «Тому що кожен Президент держави Україна, який приходив до влади, крім Кравчука, проводив судову реформу. Подивіться, Кучма – проводив, Ющенко – проводив, Янукович – проводив, тепер Порошенко проводить… Але вони хіба її проводять для того, щоб суди судили злочинців? Та їм наплювати, вони недоторканні. Вони починають і проводять судову реформу, щоб підпорядкувати собі незалежну гілку влади – судову».

З його слів, якщо у влади не буде «командних» прокурора та суду, вона не зможе красти, проте такі «команди», де вся влада в одних руках, Святослав Піскун вважає мафією.

Як повідомлялося, 7 червня ВРУ ухвалила Закон «Про Вищий антикорупційний суд», яким визначаються засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності.

12 липня ВРУ ухвалила в цілому законопроект № 7441 «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з ухваленням Закону «Про Вищий антикорупційний суд». Таким чином парламент урегулював питання організації та діяльності ВАС та гарантій діяльності його суддів, а також встановив розгляд цим судом скарг на судові рішення, ухвалені до дня початку роботи антикорупційного суду, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності ВАС.

Джерело