2-й прес-сніданок у м. Кропивницький

П'ятниця, Липень 13, 2018 - 12:00

У Кропивницькому 13 липня відбувся другий прес-сніданок КВУ, присвячений інформаційній кампанії про хід судової реформи

Захід присвячений інформаційній кампанії з інформування громадян про основні аспекти судової реформи в рамках проекту «Підвищення обізнаності громадян як запорука успішної судової реформи» (програма «Нове правосуддя», USAID).

Модератором сніданку з суддями була Любов Лук’янцева, президент асоціації «Громадські ініціативи».

Цього разу гостем прес-сніданку був начальник Державної судової адміністрації в Кіровоградській області Григорій Дрок.

Григорій Дрок поспілкувався з кропивницькими журналістами та розповів про стан впровадження судової реформи в Україні, зокрема, про те, як запрацював електронний суд і що це дає для громадян України, які проживають на окупованих територіях. 

«Єдине, що додає складнощів у впровадженні судової реформи - те, що ми, не закінчивши один етап, уже розпочинаємо інший», - зазначив Григорій Дрок. 

За словами начальника ДСА, на сьогоднішній день стан судової реформи знаходиться на відповідальній лінії, коли усе, що почалося робити, потрібно гідно завершити. 

Що стосується системи електронного судочинства, при прийнятті цього  рішення, влада керувалася двома основними критеріями: людський фактор та економічна вигода. Ця система значно зменшить державні витрати у системі судочинства, проте є факт того, що обвинувачений може користуватися електронною системою, до прикладу, виходити на зв’язок з судовими органами лише з власного бажання, його згода є обов’язковою.

За його словами, найкраще електронна система на сьогоднішній день проявила себе в Одесі. Також ця система є актуальної для людей, що проживають на окупованих територій, виїзд та в`їзд у які є проблематичним. 

Голова ДСА нещодавно завітав з робочим візитом до Канади, звідки перейняв досвід та розповів про основні відмінності у судовій системі України та Канади:  «У нас романо-германська система, у Канаді - англо-саксонська. До того ж, велика різниця у менталітеті. Там фактично немає касації, а суддя може сісти і поїхати за 1600 кілометрів для того, що буде необхідним у розгляді справи. У нас поки, на жаль, такого немає».

Прес-служба ВГО КВУ