3-й прес-сніданок у м. Кропивницький

Середа, Липень 18, 2018 - 12:30

У Кропивницькому 18 липня відбувся третій прес-сніданок КВУ, присвячений інформаційній кампанії про хід судової реформи

Захід присвячений інформаційній кампанії з інформування громадян про основні аспекти судової реформи в рамках проекту «Підвищення обізнаності громадян як запорука успішної судової реформи» (програма «Нове правосуддя», USAID).

Модератором сніданку з суддями була Любов Лук’янцева, президент асоціації «Громадські ініціативи».

Основним гостем прес-сніданку став суддя-спікер Ленінського районного суду Олексій Майданніков.

Суддя розказав чим займається у період до набуття повноважень. Сьогодні він проходить кваліфікаційне оцінювання, а перша «п’ятирічка» повноважень вже закінчилася, але це не означає, що тепер суддя має багато вільного часу. Додалися нові обов’язки, такі як комунікація зі ЗМІ, навчання судових розпорядників, розробка внутрішніх положень та ін.

Також пан Олексій звернув увагу і на інші аспекти судової реформи, які безпосередньо впливають на суспільство. Це посилення відкритості під час судових засідань – а саме – відеофіксація процесу, що практично унеможливлює будь-які зловживання судовою владою.

Цікаво було почути і про зміни в інституті представництва. Професійні вимоги до представників у судах підвищуються, це означає, що сьогодні на рівні апеляційної інстанції у судових процесах можуть брати участь лише адвокати, а з 2019 року  - і на рівні першої судової інстанції.

«Від реформи ми уже зараз бачимо переваги, але цей процес тривалий, і можливо, дещо болісний, так як системі потрібно пройти, так зване, «очищення», стати більш відкритою і прозорою та відповідати усім стандартам справедливого правосуддя».

Участь у прес-сніданку також взяли журналісти видання «Голос України», Центрально-українського бюро новин, представники Центру надання безоплатної правової допомоги м. Кропивницького та інші.

Прес-служба ВГО КВУ