1-й прес-сніданок у м. Миколаїв

П'ятниця, Червень 22, 2018 - 15:30

22.06.2018, Всеукраїнською громадською організацією «Комітет виборців України» було проведено пресс-сніданок в рамках проекту «Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях», що частиною реалізації Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Запрошеним спікером заходу був суддя Господарського суду Миколаївської області Ткаченко Олександр Васильович. У заході прийняли участь представники ЗМІ, громадські діячі, юристи та адвокати.

 В ході заходу було обговорено хід судової реформи в Україні, проблеми та виклики під час її реалізації. Також розглянуто комплекс питань, пов’язаний із ставленням та обізнаністю громадян щодо змісту судової реформи в Україні.

Головними аспектами на яких зосередились учасники заходу були впровадження електронного суду, фінансова незалежність судових органів та суддів, а також професійний та громадський контроль.

 Спікер відповідаючи на питання учасників спирався на свій власний багаторічних професійний досвід та ситуацію як у судовій системі загалом так і у Господарському суді Миколаївської області безпосередньо.

Значне зацікавлення учасників заходу викликали аспекти доступи до реєстру судових рішень, як частини реалізації судової реформи в розрізі відкритості та прозорості. Суддя Ткаченко А.В.  відповідаючи на питання висловив здивування деякими фактами наведеними учасниками заходи, а саме відсутністю рішень у реєстрі, та поясним що в суді який він представляє за цим питанням дуже ретельно слідкують і питання можливо полягаю у компетенція окремих співробітників судової влади.

Підчас спілкування на тему фінансової незалежності судів та суддів суддею Ткаченко А.В. було роз’яснено фактичний стан реалізації цієї частини судової реформи на місцевому рівні у порівнянні з національним, та висловлено думку, що значна різниця між реальними заробітними платами місцевих суддів,а відповідно і працівників апаратів судів і задекларованими створює суспільне напруження особливо на фоні інформації про розміри заробітних плат суддів Верховного суду.

У блоці професійного та громадського контролю за діяльністю судової влади та судді безпосередньо суддя Ткаченко А.В. розповів про власний досвід та відношення до впроваджених механізмів контролю, а також роз’яснив свою особисту позицію до них. Спікер зазначив, що на його думку з посиланням на висновки міжнародних експертів тотальна перевірка всіх суддів є механізмом впливу  на суддів та засобом певним чином впливати на діяльність судової системи.

Треба відмітити що цей захід став можливий саме через активну позицію суспільства і громадськість повинна знати що вимоги почуто – реформа здійснюється.

 

Прес-служба ВГО КВУ