2-й прес-сніданок у м. Миколаїв

П'ятниця, Липень 6, 2018 - 15:30

06.07.2018, Всеукраїнською громадською організацією «Комітет виборців України» було проведено другий із серії пресс-сніданок в рамках проекту «Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях», що частиною реалізації Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Запрошеним спікером заходу був суддя - спікер Ленінського районного суду м. Миколаєва Губницький Дмитро Григорович. У заході прийняли участь представники ЗМІ, громадські діячі, юристи та адвокати.

В ході заходу було обговорено, як і на попередньому, хід судової реформи в Україні проблеми та виклики під час її реалізації. Також розглянуто комплекс питань, пов’язаний із ставленням та обізнаністю громадян щодо змісту судової реформи в Україні.

Головними аспектами на яких зосередились учасники заходу були впровадження електронного суду, фінансова незалежність судових органів та суддів, а також професійний та громадський контроль.

Спікер відповідаючи на питання учасників спирався на свій власний багаторічних професійний досвід та ситуацію як у судовій системі загалом так і у Ленінського районного суду м. Миколаєва безпосередньо, окремо наголосивши, що в день проведення заходу вже прийнято рішення про утворення на базі суду нового – «Другого окружного суду».

Підчас заходу було висвітлено ситуацію, що впровадження електронного судочинства та доступу громадян до суду з використанням новітніх технологій, як частини реалізації судової реформи в розрізі відкритості та прозорості.

Підчас спілкування на тему фінансової незалежності судів та суддів суддею Губницьким Д.Г. було роз’яснено фактичний стан реалізації цієї частини судової реформи на місцевому рівні у порівнянні з національним. Спікер зазначив, що за його інформацією в місцевих судах відбувається поступове підняття рівня  заробітних плат місцевих суддів, а відповідно і працівників апаратів судів.

У блоці професійного та громадського контролю за діяльністю судової влади та судді безпосередньо суддя Губницький Д.Г. розповів про власний досвід та відношення до впроваджених механізмів контролю. Необхідно відмітити, що в Ленінському районному суду м. Миколаєва ще триває перевірка суддів в рамках діючого законодавства.

Треба відмітити що цей захід, як і попередній, став можливий саме через активну позицію суспільства і громадськість повинна знати що вимоги почуто – реформа здійснюється.

Прес-служба ВГО КВУ