3-й прес-сніданок у м. Миколаїв

П'ятниця, Липень 13, 2018 - 17:30

13.07.2018, Всеукраїнською громадською організацією «Комітет виборців України» було проведено другий із серії пресс-сніданок в рамках проекту «Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях», що частиною реалізації Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Запрошеним спікером заходу був суддя - заступник голови Миколаївського окружного адміністративного суду Біоносенко Володимира Вікторовича. У заході прийняли участь представники ЗМІ, громадські діячі, юристи та адвокати.

В ході заходу було обговорено, як і на попередніх, хід судової реформи в Україні проблеми та виклики під час її реалізації. Також розглянуто комплекс питань, пов’язаний із ставленням та обізнаністю громадян щодо змісту судової реформи в Україні.

Головними аспектами на яких зосередились учасники заходу були впровадження електронного суду, фінансова незалежність судових органів та суддів, а також професійний та громадський контроль.

Спікер відповідаючи на питання учасників спирався на свій власний багаторічних професійний досвід та ситуацію як у судовій системі загалом так і у Миколаївському окружному адміністративному суді безпосередньо, окремо порівнявши, роботу судді та роботу у органах прокуратури, зазначивши що в судах громадянин має більше шансів захистити свою гідність.

Підчас заходу було висвітлено ситуацію, що впровадження електронного судочинства та доступу громадян до суду з використанням новітніх технологій, як частини реалізації судової реформи в розрізі відкритості та прозорості. Окремо треба відзначити, що так званий електронний суд на даний час у Миколаївському окружному адміністративному суді не запроваджено і обговорюється в середині колективу суто теоретично.

Підчас спілкування на тему фінансової незалежності судів та суддів суддею Біоносенко В.В. було роз’яснено фактичний стан реалізації цієї частини судової реформи на місцевому рівні у порівнянні з національним. Спікер зазначив, що в Миколаївському окружному адміністративному суді фінансове забезпечення діяльності суду на високому рівні через те що згідно діючого законодавства  суд є безпосереднім розпорядником коштів, а рівень оплати праці суддів відповідає закону з урахуванням перехідних положень, рівень заробітних плат працівників апаратів судів належний з урахуванням зазначених обставин, бо кошти в суду є а наданний час суді отримують забезпечення в в рамках «старого» закону.

У блоці професійного та громадського контролю за діяльністю судової влади та судді безпосередньо суддя Біоносенко В.В. розповів про власний досвід та участі у механізмі контролю, на час захлоду спікер прийняв участь в одному з етапів оцінювання і чекає на наступний. Необхідно відмітити, що в Миколаївському окружному адміністративному суді ще триває перевірка суддів в рамках діючого законодавства.

Треба відмітити що цей захід, як і попередній, став можливий саме через активну позицію суспільства і громадськість повинна знати що вимоги почуто – реформа здійснюється.

Прес-служба ВГО КВУ