Антикорупційний суд буде сформований у березні 2019-го, а запрацює до кінця весни, - Козьяков

Середа, Серпень 15, 2018 - 17:30

Вища кваліфікаційна комісія суддів розраховує, що конкурс на посади суддів Вищого антикорупційного суду завершиться в першій половині лютого 2019 року.

Про це в ефірі  Громадського повідомив голова ВККС Сергій Козьяков.

За його словами, процедура відбору суддів, згідно з планами комісії, має тривати 7 місяців.

Козьяков нагадав, що ВККС надає рекомендації, після чого затвердити кандидатів має Вища рада правосуддя, а вже тоді рішення передадуть до Адміністрації президента, бо глава держави має підписати відповідний указ.

"Я думаю, що у березні суд буде сформований. Але я не сказав, що запрацює. Для цього потрібно трошки часу. Я думаю що до кінця весни", — заявив голова ВККС.

Нагадаємо, 13 червня у парламентській газеті "Голос України" був опублікований прийнятий Радою закон про Вищий антикорупційний суд.

Центр протидії корупції (ЦПК) виявив норму, згідно з якою апеляції у справах НАБУ, які зараз вже розглядаються в судах, будуть проходити в судах загальної юрисдикції, а не в новому Антикорупційному суді.

"Ця норма з'явилася в тексті поправок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні - в уже опублікованому законі. Цієї норми також не було в запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради", - зазначили в ЦПК.

12 липня Верховна Рада внесла зміни в закон про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи, підтримавши вимоги антикорупціонерів.

2 серпня президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України" Про судоустрій і статус суддів "у зв'язку з прийняттям Закону України" Про Вищий антикорупційний суд".

8 серпня ВККС почала прийом документів кандидатів у судді Антикорупційного суду, термін подачі - 38 календарних днів.

Джерело