Рівень довіри до судової влади за три роки зріс утричі – опитування

П'ятниця, Жовтень 26, 2018 - 14:51

У 2015 році тільки 5% українців довіряли судовій владі, після проведення судової реформи довіряти суду стало 16%. Про це свідчать дані національного опитування громадян, яке було проведено у вересні – жовтні 2018 року Програмою реформування сектору юстиції "Нове правосуддя" за підтримки USAID. 

Рівень довіри суспільства до судової влади внаслідок судової реформи зріс утричі. Про це свідчать дані другого національного опитування громадян, яке було проведено у вересні – жовтні 2018 року Програмою реформування сектору юстиції "Нове правосуддя" за підтримки USAID. Дані оприлюднено на сайті Ради суддів України.

За даними дослідження, рівень довіри до судової влади впродовж останніх років свідчить про повільний, але поступовий ріст – від 5% до 2015 року до 16% станом на жовтень 2018 року. Для прикладу, 16% українців також довіряють міністерствам і відомствам, 19% – антикорупційним органам і прокуратурі, 23% – правоохоронним органам, 31% – ЗМІ і 45% українців – Збройним силам України. 16% українців уважають себе повністю або в основному обізнаними про перебіг судової реформи. Дані свідчать, що цей показник зріс порівняно з 9% у 2017 році. Такі результати опитування серед громадян, які ніколи не брали участі у судових процесах. 60% громадян – учасників судових розглядів уважають, що рівень кваліфікації суддів і був високим. 63% говорять, що судді були ввічливими і тактовними, 59% визнають добре організовану роботу суду, а 53% зазначають, що розгляд справи відбувся вчасно і без затримок. "Слід зазначити, що цьогоріч в опитуванні щодо довіри до судової влади вперше було застосовано індекс шкали "Євробарометр", де у респондентів відсутня можливість відзначати нейтральне сприйняття довіри. Відповідно до шкали "Євробарометр" (відповідність процесів до стандартів країн Європейського союзу) довіру до судів висловлюють 20% респондентів", – ідеться в повідомленні. На початку жовтня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив дані дослідження, згідно з якими українським судам довіряють 12,3% жителів країни. Рада суддів України звинуватила КМІС у маніпулятивному трактуванні результатів соцопитування про довіру українців до судів. Голова Ради суддів Олег Ткачук закликав не поширювати неправдивої інформації. 

Джерело