Земельна ділянка

    Рішенням сільскої ради в жовтні 2005 року надано у приватну власність земельну ділянку для будівництва. В травні 2006 року вона раптово померла не встигши виготовити держ. акт. В липні 2012 року моя дружина та чоловік померлої (тесть) звернулись із заявою до Голови сільради про надання їм як спадкоємцям права на цю земельну ділянку. Відповіді немає. В жовтні 2012 року я подав аналогічну заяву як інвалід війни. Відповіді немає. Цією діляною фактично моя родина користується понад 20 років. Знаю що голова сільради планує віддати цю ділянку своєму "куму". Допоможіть будь ласка порадою-як бути в такій ситуації, що можна вчинити в рамках закону для набуття права на цю землю. Між моєю дружиною, тестем та мною спору про те, хто матиме право немає. Головна мета щоб земля залишилась у нас в родині. Дуже дякую. Павло

    Яким чином оформити спадщину на земельну ділянку, якщо спадкодавець помер не встигнувши отримати виготовлений на його ім’я Державний акт на право власності на земельну ділянку?
Державний акт на право власності на земельну ділянку може бути видано тільки власнику або уповноваженій ним особі.
    Якщо особа померла, не встигнувши отримати виготовлений на її ім’я Державний акт на право власності на земельну ділянку, то формально юридично така особа не стала власником цієї земельної ділянки. Ст. 125 ЗК України чітко зазначає, що право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником (вочевидь, майбутнім – О. З. ) документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації.
    Водночас не можна не враховувати об’єк¬тивність перешкоди на шляху до отримання Державного акта. Крім того, ст. 125 ЗК України все ж таки називає цих осіб власниками. Тому вважаємо, що єдиним можливим правомірним шляхом отримання цієї земельної ділянки у спадщину є звернення спадкоємця до суду з позовом про визнання за ним права власності на земельні ділянку як спадкоємця померлого власника. З позитивним рішенням суду спадкоємець звертається до органів державної реєстрації прав на земельні ділянки й отримує Державний акт на цю земельну ділянку

скажіть будьласка виготовлення державного акту на землю під будівництво і приватизацію для мене як одинокої матері шістьох дітей процедура платна чи ні

nevl

    Відповідно до Порядку безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 5 серпня 2009 р. N 844 (п. 14) фінансування робіт і послуг, пов'язаних з виготовленням технічної документації, оформленням та видачею державних актів на право власності на земельну ділянку, здійснюється замовником за рахунок коштів державного бюджету.
    Тобто для усіх громадян така процедура у випадку приватизації землі під будівництво є безоплатною, у тому числі для Вас.

<