Як повернути гроші позичені за розпискою?

 
Як повернути гроші позичені за розпискою? 

Для того щоб за цією розпискою Ви могли без проблем повернути борг, вона має бути оформлена, дотримуючись правил для укладення договору позики, тобто в неї мають бути вказані його істотні умови, без яких він не буде дійсним. Для цього в розписці боржник обов’язково повинен вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, дані паспорта (не обов’язково, але бажано), прописом та цифрами вказати суму коштів, яку він бере в борг, дату повернення боргу. Боржник повинен вказати, що саме у Вас він взяв в борг, тобто Ваше прізвище, ім’я та по батькові. Якщо даєте в борг з якоюсь умовою, наприклад, під відсоток, то обов’язково ця умова має бути вказана в розписці. В кінці розписки боржник вказує дату написання розписки та ставить свій підпис.
У випадку не повернення боргу при наявності розписки як доказу боргових зобов’язань між вами та боржником алгоритм Ваших дій може бути такий:
1. Надіслати поштою або вручити особисто позичальнику письмову претензію про повернення боргу у встановлений розпискою строк або, якщо такий строк не встановлено - протягом 30-ти діб (ст. 1049 ЦК). Надсилати претензію краще листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. Якщо вручаєте особисто – то тільки під розпис позичальника з зазначенням дати отримання.
2. Після збігання 30 – денного терміну від дати отримання позичальником Вашої претензії можна подавати позовну заяву до суду про стягнення суми боргу з врахуванням індексу інфляції та 3% річних.
Зверніть увагу, що строк позовної давності становить 3 роки з дати не повернення Вам коштів, яка вказана в розписці.

Для того щоб дати відповідь на Ваше питання необхідно бачити текст розписку, скільки багато залежить від того, як вона складена. Якщо строк повернення грошей не визначено, потрібно направити боржнику вимогу про повернення. У випадку не виконання вимоги, необхідно буде звернутись з позовною заявою до суду.