Чи можна прийняти на посаду секретаря виконкому не з числа депутатів?

На позачергових виборах, сільським головою обрано секретаря ради. Чи можна прийняти на посаду секретаря виконкому не з числа депутатів?

Відповідно до ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Тобто, щоб бути секретарем сільської ради потрібно точно бути її депутатом. Щодо секретаря виконавчого комітету, то відповідно до ст. 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради. Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради. У виконавчому комітеті сільської ради функції секретаря виконавчого комітету за рішенням ради може здійснювати секретар відповідної ради. Таким чином, якщо Вас цікавить питання обрання секретаря виконавчого комітету, то у разі, коли ці функції не виконуватиме секретар ради, то секретарем виконавчого комітету повинна бути особа, яка не є депутатом цієї ради.

</