Самоуправство вчителя

Чи має право учитель забрати моб. тел. в учня, якщо той користувався ним на перерві?

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2007 року № 420 «Про використання мобільних телефонів під час навчального процесу» з 1 вересня 2007 року заборонено використання мобільних телефонів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах усіма учасниками навчально-виховного процесу під час проведення навчальних занять.
Також, згідно вказаного Наказу керівництво навчального закладу за участю учнівського, студентського, батьківського та інших органів самоврядування повинні визначити порядок користування мобільним зв'язком у навчальних закладах. Тому, керівництво школи має видати локальний акт, яким заборонити користуватися телефонами під час проведення навчальних занять.
Таким чином, під час уроків та виховних годин ні учні, ні вчителі не мають права користуватися мобільними телефонами.
Така заборона встановлена для того, аби не завдавати шкоди навчальному процесу.
Проте, в наказі Міністерства освіти і науки України чітко зазначено, що заборона діє під час проведення навчальних занять, а тому користуватися мобільними телефонами в навчальних закладах на перерві – дозволено.
До того ж, телефон є майном особи, тобто її приватною власністю. Забирати цю власність ніхто не вправі без законних на те підстав.
Крім того, вчитель, та школа, як юридична особа, не є органом вилучення майна.
Якщо дитина під час проведення навчальних занять порушує правила навчального процесу, встановлені навчальним закладом вчитель може лише змусити дитину виключити телефон чи перевести його в беззвучний режим та не користуватися ним до кінця заняття.
Таким чином, телефон - це чужа власність, й інша особа не може вилучати її без законних підстав.