Першочергове право викупу нерухомості

Допоможіть розібратися!
Є будинок на 2 входи. Обідві частини будинку нажеать людям які в них проживають на праві спільної сумісної власності (тобто 1\2 усього будинку належить особі А і 1\2 частина будинку належить особі Б) Особа А вірішила продати свою частку будинку проигнорувавши першочергове право вікупу частини будинку особою Б, мотивуючи це особистою неприязню до "сусіда" (Особа Б виявила бажання купити другу половину будинку). Після відмови особою Б підписати у нотаріуса відказ від першочергового права купівлі частки будинку особа А звернулася в юридичну контору для того щоб розділити поштову адресу будинку тим самим створити 2 різних, незалежних один від одного будинку.
Що робити в данній ситуації? Як особі Б повернути своє право першочергової купівлі і в які органи звертатися для вирішення цієї проблеми?

У разі якщо частину будинку було продано з порушенням Вашого права на переважну купівлю частки, Ви можете звернутись до суду з позовом про переведення на позивача прав набувача за спірним договором купівлі-продажу відчужуваної частки.
Поділ майна, що є у спільній сумісній власності здійснюється за домовленістю між співвласниками, тобто не може бути здійснений без Вашої згоди. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, має бути укладеним у письмовій формі і нотаріально посвідчений.