Звільнення від проходження служби

    Якщо мати пенсіонерка, батько помер, з нею живе один син якого мають забрати в ЗСУ, чи має він право на звільнення від проходження військової служби?

    Згідно зі ч. 1 ст. 18 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу « від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати.
    Отже звільнити від проходження військової служби Вас не мають права.
    Однак, Відповідно до ч. 2 ст. 17 цього ж Закону Вам може бути надана відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, бо Ви маєте непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством.