Що таке сепарація?

Я вийшла заміж, але з чоловіком прожила не тривалий час, і наші стосунки розірвалися. Я не хочу розривати шлюб з чоловіком, і чоловік мені запропонував встановити сепарацію, щоб уникнути розподілу майна, яке буде ним придбано після нашого окремого проживання. Поясніть, будь ласка, що таке сепарація та які наслідки її встановлення можуть настати для мене?

Сепарація - це встановлення судом режиму окремого проживання подружжя. Коли сімейні відносини між подружжям не склалися, і подружжя проживає окремо один від одного, і не бажають розірвання шлюбу, але бажають унеможливити встановлення прав сумісної власності подружжя на майно, яке буде придбано після фактичного розірвання відносин, норми ст. 120 Сімейного кодексу України дають право подружжю на встановлення режиму окремого проживання. Для встановлення сепарації достатньо небажання одного з подружжя проживати разом.
Набуте майно в режимі сепарації остається за тим з подружжя, яке його придбало, і не вважається набутим у шлюбі. Дитина, народжена дружиною після спливу десяти місяців, не вважатиметься такою, що походить від її чоловіка. Крім того чоловік або дружина можуть всиновлювати дитину без згоди другого з подружжя.