Чи можна забрати документи

Скажіть будь ласка чи можна забрати документи з ВНЗ якщо не їхати туди тобто по інтернету?

Форум: 

Уточніть, будь ласка, що Вам потрібно. Забрати з університету копії, щоб подати в інший? Чи щоб вам прислали оригінали, які Ви подали, бо думали, що будете там вчитися, а потім передумали туди вступати?

Забрати копії. Ну я подала в 5 університетів.Але зараз я хочу подати ще в один, а маю право тільки в 5.Тому я хочу з одного університету забрати документи(копії) щоб подати в інший. Самі ці копії мені не потрібні,просто протрібно щоб штамп який ставлять в скільки університетів подали анулювали.Можливо це зробити через інтернет?

На жаль, ні. Відповідно до листа МОНМС N 1/9_452
"Щодо роз'яснення Умов прийому до вищих навчальних закладів" члени приймальної комісії не анульовують штамп, якщо особа хоче забрати документи з ВНЗ. Тому Ви не зможете анулювати штамп, в тому числі й через інтернет. Тобто у 6 ВНЗ Ви не зможете подати документи взагалі.
Щоправда даний лист викликав серйозні суперечки і у цьому випадку можна говорити про порушення Ваших прав, адже Ви не знали кількість місць державного замовлення, коли подавали документи. Тому є сенс подати заяву до суду з оскарженням бездіяльності приймальної комісії, яка не анулює Ваш штамп, а також рішення МОНМС.

А чи можна забрати копії документів з одного напрямку і подати на інший в межах одного університету?

Скажіть будь ласка чи можна забрати документи з ВНЗ - оригінали

Скажіть будь ласка,чи може держава вимагати від студента гроші які були потрачені на стипендії,а також вимагати гроші за навчання у студента-бюджетника,якщо,той забрав документи посеред року?

Ні, не може. Такого права держави не передбачено у законодавстві. Таке можливо, якщо Ви укладали якийсь договір щодо навчання, і в цьому договорі подібне було передбачено (швидш за все не укладали). В іншому випадку - ні.