огляд за дитиною-інвалідом
Submitted by Anonymous (не перевірено) on Чтв, 05/23/2013 - 15:12
Моя дитини – інвалід дитинства до 18 років. З дня народження дитини я практично ніде не працювала, якщо не враховувати 2 роки у школі. Чи є в Україні таке положення або закон, згідно якому мені б зарахували в стаж догляд за дитиною-інвалідом, бо я робити не можу у зв’язку з хворобою дитини.
Форум:
- Log in to post comments
зарахування до стажу догляду за дитиною-інвалідом
В залежності від того? для чого потрібен стаж.
Якщо мова йде про пенсійне забезпечення, то ст. 56 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" визначає, що серед видів трудової діяльності, що зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію є час догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. А ст. 11 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає, що загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.
Проте, якщо мова йде про стаж роботи, який обчислюється для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, то Постанова КМУ від 19 жовтня 1998 р. N 1658 не відносить час догляду за дитиною-інвалідом до загального трудового стажу
Згідно постанови КМУ України
Згідно постанови КМУ України N 637 від 12 серпня 1993 р "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", п. 10 - час догляду за інвалідом I групи, дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, встановлюється на підставі:
акту обстеження фактичних обставин здійснення догляду;
- документів, що засвідчують перебування на інвалідності (для інвалідів I групи і дітей-інвалідів) і вік (для престарілих і дітей-інвалідів).
Акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду складається органами Пенсійного фонду України на підставі відомостей житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання (реєстрації), сільських, селищних рад, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, та їх сусідів, інших даних. Документами, які підтверджують перебування на інвалідності, можуть
бути виписка із акту огляду медико-соціальної експертної комісії, медичні висновки, пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача допомоги або довідка органів праці та соціального захисту
населення або Пенсійного фонду та інші документи. Документами, які підтверджують вік, можуть бути свідоцтво про народження або паспорт чи довідка житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання (реєстрації) та інші.