Чи потрібно подавати декларацію?

Минулого року мій батько подарував мені свою частину квартири. Нещодавно надійшло повідомлення з податкової про необхідність подання декларації. Чи потрібно мені її подавати? Як що так – то в який спосіб?

Пунктом 174.6 ст. 174 Податкового кодексу, який регламентує оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб, встановлено, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом ІV цього Кодексу для оподаткування спадщини.
Водночас відповідно до пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу вартість власності, що отримується як подарунок членами сім'ї дарувальника першого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою.
При цьому згідно з пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є обдаровані, які отримали подарунок.
Дохід у вигляді вартості подарованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім обдарованих, які отримали у подарунок об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу).
Таким чином, дохід у вигляді вартості квартири, отриманої донькою, оподатковується за нульовою ставкою. При цьому подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно за умови, що донька не отримуватиме в звітному податковому році інших доходів, які підлягають декларуванню.