посвідчення чорнобильця

Чи правда, що постраждалі від аварії на ЧАЕС, евакуйовані з Чонобиля і Прип"яті, відносяться до різних категорій і мають різні пільги?

Відповідно до Постанови КМУ від 20 січня 1997 р. N 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" потерпілим від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особам, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття) і особам, які постійно прожили у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття рішення про відселення (розпорядження Ради Міністрів УРСР від 28 червня 1989 р. N 224), віднесеним до категорії 2, видаються посвідчення сірого кольору, серія Б.

Відповідно до ПЕРЕЛІКУ населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи (постанова КМУ від 23 липня 1991 р. N 106) і м.Прип'ять, і м.Чорнобиль відносяться до зони відчудження.

Таким чином, постраждалі від аварії на ЧАЕС, евакуйовані з Чорнобиля і Прип"яті, відносяться до однієї категорії і мають однакові пільги (за умови, що ці потерпілі відрізняються лише містом з якого були евакуйовані).