Натисніть клавішу "Enter", щоб перейти до змісту

Декларація і повідомлення про початок виконання будівельних робіт

Декларація і повідомлення про початок виконання будівельних робіт

Згідно з Цивільним кодексом України та Законом про регулювання містобудівної діяльності, будівництво будь-якого об’єкта в нашій країні може виконуватися лише за наявності відповідних дозвільних документів. В залежності від класу наслідків, до якого належить будівельне споруда, це можуть бути повідомлення про початок виконання будівельних робіт або дозволу на їх виконання. Існував раніше третій вид дозвільних документів – декларація про початок будівельних робіт, – було скасовано постановою КМУ № 466 від 7.06.2017.

Для будівництва якихось об’єктів подається повідомлення про початок будівельних робіт

Разом з декларацією про початок виконання будівельних робіт була скасована і градація будівельних об’єктів на 5 категорій складності. Замість неї введено поділ будівель і споруд на класи наслідків, що характеризують рівень небезпеки об’єкта для життя і здоров’я людей, що постійно або тимчасово перебувають на ньому, а також матеріальні втрати у разі порушення цілісності будівельних конструкцій цих об’єктів.

Повідомлення про початок будівельних робіт є дозвільним документом для будівництва будівель і споруд, що належать до класу СС1 наслідків або будуються на основі будівельного паспорта. Подача повідомлення у державну архітектурно-будівельну інспекцію необхідна для об’єктів:

призначених для постійного перебування не більше 50 осіб;
на яких можливе тимчасове присутність до 100 відвідувачів;
мають рівень можливих матеріальних втрат при руйнуванні до 2500 мінімальних зарплат;
висотою до 4 поверхів;
належать до індивідуальних житлових будинків, дачних або садових будівель до 2 поверхів (не рахуючи мансарди), площею до 300 м. кв. і господарських будівель.

Повідомлення про початок будівництва діє протягом усього строку спорудження об’єкта.

Інші об’єкти, що відносяться до класів наслідків СС2 і СС3, можуть будуватися лише за наявності Дозволу на виконання будівельних робіт, який видається ДАБК.

Порядок подання повідомлення про початок будівельних робіт

Перед подачею в місцеву інспекцію ДАБК повідомлення про початок виконання будівельних робіт, замовник будівництва повинен отримати в Департаменті архітектури:

будівельний паспорт для садових, дачних та індивідуальних житлових будинків площею до 300 м. кв. і висотою до двох поверхів;
містобудівні умови і обмеження для об’єктів класу наслідків СС1.

Для подачі повідомлення необхідно:

  1. підготувати, оформлені та погоджені належним чином будівельний паспорт або ГУО, проектну документацію, розпорядження про призначення відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, право власності на землю;
  2. заповнити бланк відповідної форми, затвердженої КМУ. Існують різні бланки для об’єктів класу наслідків СС1 і споруджуються за будівельним паспортом. Відповідальність за достовірність поданих даних несе замовник;
  3. подати повідомлення до територіального органу Держархбудінспекції особисто, через довірену особу або надіслати рекомендованим листом з описом вкладень. Заява в ДАБК подається тільки через ЦНАП;
  4. дочекатися реєстрації повідомлення в Держреєстрі дозвільних документів, який веде ДАБІ. Інформацію про реєстрацію повідомлення можна перевірити на офіційному сайті ДАБК.

При самостійному виявленні помилок у повідомленні необхідно внести в нього зміни, щоб уникнути штрафу. Компанія «Пріоритет» допоможе швидко і без проблем отримати дозвіл на будівництво або реконструкцію, подати повідомлення про початок будівельних робіт.

Ми надаємо різноманітні послуги, пов’язані з підготовкою до будівництва, включаючи розробку проектної документації, отримання будівельного паспорта або містобудівних умов і обмежень, здійснення технічного нагляду за будівництвом. Рекомендую замовляти у нас відразу весь комплекс послуг – це обійдеться значно дешевше, ніж виконувати ці роботи поетапно в різних компаніях!

Facebook Комментарии
Call Now Button