Натисніть клавішу "Enter", щоб перейти до змісту

Містобудівні умови і обмеження (МБУ)

“МБУ В Києві” Містобудівні умови і обмеження

Основною частиною вихідних даних для проектування будь-якого об’єкта є містобудівні умови та обмеження (ГУО). Вони являють собою комплекс текстових і графічних документів, що визначають архітектурно-планувальні вимоги до проектування і зведення будівельного об’єкта на конкретній земельній ділянці. Ці вимоги стосуються поверховості споруди, щільності забудови, дотримання відстаней до існуючих будівель і споруд, меж земельної ділянки, червоних ліній забудови. ГУО також обумовлюють умови озеленення та благоустрою ділянки будівництва і інші вимоги, передбачені законодавством та затвердженою містобудівною документацією.

Для яких об’єктів необхідні містобудівні умови і обмеження

Правила і порядок будівництва будь-яких об’єктів в Україні встановлює Закон «Про регулювання містобудівної діяльності». Згідно з ним, отримання ГУО потрібно для проектування і будівництва об’єктів усіх трьох класів наслідків: СС1 (з незначними наслідками), СС2 (з середніми наслідками) і СС3 (зі значними наслідками) за винятком:

 • объектов, строительство которых производится по строительному паспорту – это жилые постройки на садовых, дачных и индивидуальных земельных участках, высотой не более 2 этажей (не считая мансарды) и площадью до 300 кв. м, а также хозяйственные сооружения, гаражи и элементы благоустройства;
  сооружений, реконструируемых без изменения внешних границ;
 • производственных зданий и сооружений на предприятиях по добыче полезных ископаемых, находящихся за пределами населенных пунктов;
  артезианских скважин;
 • інженерних об’єктів систем забезпечення життєдіяльності будівель і споруд;
  об’єктів транспортної інфраструктури, що споруджуються в межах відведеної ділянки землі, без зміни її цільового призначення;
  залізних і автомобільних доріг, реконструйованих у межах смуги відведення.
  Повний перелік таких об’єктів встановлено наказом Мінбуду України №109 від 07.07.2011.

Порядок отримання МБУ

Якщо ви збираєтеся забудовувати свою земельну ділянку, необхідно, перш за все, подати заяву про наміри по його забудові в місцевий орган виконавчої влади, щоб отримати містобудівні умови та обмеження в Держдепартаменті архітектури. Вони видаються безкоштовно за вашою заявою, до якої необхідно додати:

 • копію документа на право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію;
 • копію документа, який підтверджує ваше право власності на нерухомість, якщо така є на вашій ділянці, або нотаріально завірена згода власника на забудову, якщо об’єкт належить іншій людині;
 • виписку із земельного кадастру;
  викопіювання земельної ділянки з топографо-геодезичного плану місцевості в масштабі 1:2000;
 • містобудівний розрахунок у довільній формі (до 1.01.2019), що визначає параметри об’єкта будівництва та інвестиційні наміри замовника.
  ГУО видаються протягом 10 робочих днів, починаючи з моменту подачі документів, і реєструються в реєстрі. Вони діють на протязі всього строку будівництва об’єкта.

Якщо вам потрібні містобудівні умови і обмеження – рекомендуємо звернутися в нашу компанію. Ми добре знаємо всі вимоги, які пред’являють замовникам в Держдепартаменті архітектури, тому зможемо допомогти отримати ГУО швидко і без проблем.

Facebook Комментарии
Call Now Button