Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Чи маю право отримати інформацію про використання коштів міського бюджету?

Я із запитом звернувся до виконкому міської ради з проханням надати мені інформацію про те, скільки коштів у першому кварталі 2011 року було витрачено з міського бюджету на проведення капітального ремонту багатоквартирних будинків та в яких будинках проводився такий ремонт. Мені відповіли, що не можуть надати такої інформації, оскільки вона є інформацією з обмеженим доступом. Чи не обманули мене? Чи я все ж маю право отримати інформацію про використання коштів міського бюджету? Що мені взагалі робити у цій ситуації?

відповідь

так, ви маєте право на отримання такої інформації. Якщо вам відмовлять в усному порядку, то зверніться із письмовою заявою, в якій попросіть надати письмову відповідь. Один примірник заяви подаєте їм, а інший зробіть для себе... також нехай зроблять відмітку про те, що отримали, щоб ви потім могли доказати, що дійсно подавали таку заяву і вам було відмовлено!!!

відповідь

На наше переконання, вам дали не правдиву відповідь. Оскільки згідно частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами не може бути обмежено. Тому про те, скільки коштів і на капітальний ремонт яких саме будинків було витрачено, вам повинні були надати інформацію. В даному ж випадку вам неправомірно обмежили до неї доступ.
Для того, щоб захистити своє право у цій ситуації, ми би радили вам згідно частин 2 і 3 статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» звернутися до суду з адміністративним позовом. Правила звернення до суду регулюються Кодексом адміністративного судочинства України.