Відновлення студентського квитка

Я втратила студентський квиток. Якийм є порядок його відновлення?

Для відновлення студентського квитка необхідно:
- дати оголошення про втрату студентського квитка у місцевому засобі масової інформації;
- написати заяву про втрату квитка до адміністрації ВУЗу;
- внести до каси ВУЗу відповідну суму (якщо виготовлення дублікату квитка є платним).

Як правило, дублікат студентського квитка видається у 30-денний строк. Правда, радимо негайно звернутись до адміністрації Вашого ВУЗу ,так як допускаються незначні відхилення в описаній вище процедурі.

А скажіть, будь ласка, це нормально, що студ. квиток відновлять через 10 місяців?

   Ні, не нормально. Є лист Міністерства освіти, науки, молоді і спорту на адресу керівників ВНЗ № 1/9-287 від 15 квітня 2011 року. У ньому написано: 
   "Відповідно до пунктів 3.11, 3.13 Порядку замовлення, видачі та обліку студентських та учнівських квитків державного зразка, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 13.08.2007 № 735, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 25.09.2007 за № 1093/14360, замовлення на заміну студентського квитка та створення нового квитка подаються за 30 календарних днів, що є граничним терміном його видачі". 
    Про 30 днів йдеться і в положенні, на яке посилається міністерство. Тому Вам мають виготовити дублікат протягом 30 днів. Якщо відмовляють - можете звернутися зі скаргою в МОНмолодьспорту.

Чи може виготовлення студентського квитка коштувати 300грн?

Насправді досить проблемне запитання. Відповідно до Порядку замовлення, видачі та обліку студентських та учнівських квитків державного зразка та їх карток, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 13.08.2007 № 735 студентські квитки видаються студентам на підставі замовлення ВНЗ таких студентських у Виконавця. Виконавцем може бути юридична особа, що в
установленому порядку набула статусу інформаційно-виробничого вузла ІВС "ОСВІТА". Замовник (ВНЗ) формує замовлення, що саме він хоче, а Виконавці пропонують свої послуги. Між виконавцем, який запропонував кращі умови і замовником з цього приводу укладається договір. У договорі сторони прописують і ціну виготовлення студентського. Сама ціна ніяким чином не регулюється законодавством. Однак, треба пам'ятати, що вартість виготовлення студентського сплачується у касу університету і вам мають видати квитанцію про сплату. Якщо у квитанції за виготовлення студентського - 300 грн. - значить такі дорогі у Вашому університеті студентські, нічого не поробиш. Якщо менша ціна - на Вас хочуть "нагріти руки". Тоді не платіть, звертайтеся до ректора зі скаргою, а якщо не допоможе - до правоохоронних органів.