постанова про арешт майна

Виконавчою службою у червні цього року винесено постанову про арешт майна на суму 340 грн. Постанову винесено для виконання постанови про накладення адмінштрафу за порушення Правил дорожнього руху, яка була складена 05.03.2010 року. Чи можна оскаржити таку постанову державного виконавця і яким чином?

Строки пред'явлення виконавчих документів до примусового виконання встановлені ст. 22 Закону України "Про виконавче провадження". Зокрема ,у ній сказано, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки:
1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців;
2) інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом.

Перебіг цього строку починається з наступного дня після
набрання ним юридичної сили.

За правилами ч.2 ст. 25 ЗУ "Про виконавче провадження" державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня
надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

З огляду на те, що Ви отримали постанову, яка була датована червнем 2011 року, а постанова працівниками міліції була винесена більше року тому, і у випадку ,якщо Ви її не оскаржили у судовому порядку - то у цій ситуації вбачається, що державний виконавець перевищив свої повноваження, виносячи постанову про арешт належного Вам майна. Адже за правилами ч. 1 ст. 25 ЗУ "Про виконавче провадження" Державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання.

Отже ,Вам потрібно терміново оскаржити цю постанову про накладення арешту до начальника відділу державної виконавчої служби, або до місцевого суду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Паралельно можна ініціювати звернення до прокуратури про перевірку законності дій державного виконавця і притягнення його до кримінальної відповідальності за ст. 365 Кримінального Кодексу Укораїни.