Реєстрація мопедів, які вимоги?

Реєстрація мопедів, які вимоги?

Перша державна реєстрація мопедів, придбаних до набрання чинності постановою КМУ від 23.12.09 р. № 1371 "Про внесення змін до деяких постанов КМУ", тобто до 29.12.09 р., може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою цим Порядком процедурою.
Також визнано такими, що втратили чинність, пункт 2 постанови КМУ від 23.12.09 р. № 1371 "Про внесення змін до деяких постанов КМУ" та постанову КМУ від 21.07.10 р. № 618 "Про внесення зміни до пункту 2 постанови КМУ від 23.12.09 р. № 1371".

Постановою Кабміну від 23 грудня 2009 р. N 1371 було запроваджено тотальну реєстрацію мопедів (скутерів). При цьому перша державна реєстрація мопедів, придбаних до набрання чинності Порядком, затвердженим цією постановою, до 1 листопада 2010 р. могла проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення Державною автомобільною інспекцією відповідних перевірок.

Проте, тотальна реєстрація мопедів та скутерів є протизаконною. І насправді є засобом заробітку ДАІ. Річ у тім, що відповідно до частини третьої статті 34 Закону України від 30.06.1993 № 3353-XII «Про дорожній рух» державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Таким чином мопеди, які використовуються на дорогах місцевого значення, реєстрації не підлягають. А це всі дороги в містах, селех та містечках, як правило. І лише, якщо ви на мопеді користуєтесь дорогами державного значення, а вони знаходяться в основному поза населеними пунктами, їх треба реєструвати.